Mgr. Martin Klika

Vítejte na oficiální webové prezentaci Mgr. Martina Kliky, MBA, radního Ústeckého kraje a předsedy OVV ČSSD Most

 

 

Jedničkou na kandidátce ČSSD v Litvínově je Martin Klika. Do komunálních voleb jde s tématy, jejichž řešení si žádá odvahu, důslednost, tvrdost, ale také nápad. Chce řešit dealery drog, neukázněné cizince na ubytovnách, ale také štěnicemi zamořené byty nejen v Janově. Ví, že s některými problémy si Litvínovští sami neporadí.

Říkáte, že vyčistíte Litvínov od štěnic. To je dvousečné. Máte na mysli obtížný hmyz nebo lidské parazity?

 

Jsem připravený řešit obojí. Litvínov má problém s hmyzem, který zaplavuje celé domy. Zároveň máme problém s lidmi, kteří parazitují na chudobě ostatních a zneužívají sociální dávky. Život v Litvínově otravují stejnou měrou. Jen ten hmyz se bude řešit snadněji. Je známá pravda, že zbavit se štěnic v domě je zdlouhavé a nákladné. Nestačí vystříkat jen jeden byt. Štěnice se vzápětí velmi rychle vrátí od sousedů. Dezinsekce, aby byla účinná, musí být plošná. Aby se štěnice nemohly rozlézat ze sousedních domů. Bytová družstva do hubení štěnic investovala už stovky tisíc korun. Začíná to být nad jejich finanční možnosti. Protože se ale jedná o problém celého města, plánuji vyhlásit dotační titul, ze kterého by bytová družstva na hubení štěnic mohla čerpat peníze. Podmínkou čerpání dotace by byla právě plošnost. Když vystříkat, tak celý dům. Štěnice samozřejmě úplně nevyhubíme, můžeme ale jejich počet v Litvínově díky plošné a pravidelné desinsekci v sídlištích s největším výskytem dramaticky omezit. Stejně tak dramaticky plánuji omezit i příjmy obchodníků s chudobou. Navrhuji změnu systému sociálních dávek a spolupracuji přitom s ministryní práce a sociálních věcí tak, aby se majitelům nemovitostí nevyplatilo pronajímat své byty sociálně slabým za nehorázné nájmy, které jim zaplatí stát. Dávky na bydlení navrhuji sloučit do jedné a omezit maximální výší, která bude stejná, jako nájem v obecním bytě.


 

Jedničkou na kandidátce ČSSD v Litvínově je Martin Klika. Do komunálních voleb jde s tématy, která patří v Litvínově k nejožehavějším. Kriminalita, dealeři drog, nepřizpůsobiví. Chce Litvínov zbavit štěnic, a to jak těch šestinohých, tak i parazitů, kteří se živí na chudobě. Má řešení pro Janov, ale i pro ubytovny v centru města. Chce vrátit do Litvínova klid a pořádek.

Drogy jsou problémem současnosti. Jak chcete město od drog vyčistit?

Štve mě, když jdu se svou dcerou po městě a vidím, jak si feťák od dealera kupuje drogu. Štve mě, když se na dětském hřišti válí použité injekční stříkačky. Štve mě, když se v chodbě domu, kam jdu na návštěvu, válí sjetej kluk. Je jasné, že lidi závislé na drogách z Litvínova nevyženeme. Závislost je problém starý jako lidstvo samo. Co ale můžu a chci, je vyhnat z Litvínova dealery drog. Když tu nebudou mít feťáci své kontakty, své prodejce, půjdou kupovat jinam. Zmizí nám z ulic. Městská policie i státní policie musí být nuceni zasahovat v každém případě, i když se zdá být jen malou rybou. Není možné, aby se v domech v Janově nebo na Koldomu drogy vařily, sousedé o tom věděli a policie nekonala. Chci je rozhýbat a donutit, aby šli i po nejmenších dealerech. Aby reagovali na každičké upozornění a oznámení. Aby asistentky prevence kriminality chodily s otevřenýma očima a viděly každého dealera, který se u školy snaží prodat drogy dětem. Ale aby to neskončilo jen u toho oznámení. Chci a na strážníky i policisty budu tlačit, aby řešili každý případ. Podle nových informací neziskové společnosti, která působí v Janově v protidrogové politice, jsou sedmdesát pět procent všech uživatelů drog v Janově ženy na mateřské dovolené. Nechci, aby se o malé děti staraly zfetované matky. Když jim nebude mít kdo drogu prodat, pak se budou muset buďto odstěhovat, nebo s drogou přestat.

Naši lidé na kandidátní listině 

PhDr. Martin Klika, MBA, DBA
1. náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje

 

Proč kandiduji?

Velmi jsem o jedničku na kandidátce stál. Zvláště nyní, když na tom strana, ve které pracuji už roky, není nejlépe. Myslím si totiž, že je právě ve chvílích, kdy se straně příliš nedaří a lidé ji nepodporují tak, jako dřív, nutné napnout všechny síly a pustit se do práce s větším úsilím. Nepatřím k těm, kteří by utíkali a převlékali kabáty podle toho, jak se to zrovna hodí. Do ČSSD jsem vstoupil, protože věřím v principy této strany bez ohledu na to, co s ní v posledních letech někteří politici provedli. Vždy pro mě bylo důležité dění v Litvínově, protože tu žiju od svého dětství a vychovávám tu své děti. Jako velitel městské policie, později jako místostarosta města a dnes jako náměstek hejtmana Ústeckého kraje dělám všechno proto, aby se lidem ve městě, které mám rád, žilo dobře. Aby se tu mohli cítit bezpečně, aby přibyla pracovní místa a lidem, kteří potřebují sociální pomoc, se jí také dostalo. To jsou hlavní cíle sociální demokracie, a to chci pro Litvínov i já. Není to snadné, nejde to hned, ale nepřestanu dělat, co můžu jen proto, že část lidí přestala v ČSSD věřit.

 

S jakým tématem jdu do voleb?

Sociální demokracie v Litvínově nepotřebuje žádná nová témata, kterými by oslovila voliče. Dělejme jen to, co jsme dělali vždy a na co se v čele sociální demokracie na celostátní úrovni tak trochu zapomnělo. Vždycky jsme usilovali o to, aby se u nás žilo bezpečněji. Aby se flákači a kriminálníci nevysmívali lidem, kteří pracují a starají se o sebe a své rodiny. Aby se lidé nemuseli bát chodit večer po ulicích města. Aby lidem, kteří sociální pomoc skutečně potřebují, se jí také dostalo. Aby senioři nebyli ve stáří opuštění a odkázaní jen na sebe a aby měly děti v Litvínově pěkné dětství třeba i při sportu dostupném všem sociálním vrstvám. Nemáme ještě žádný předvolební plán, nevím, kdy a zda vůbec začneme s kampaní. Vím jen, že jsem nikdy nepřestal pro Litvínov pracovat, není mi jedno, co se tu děje a mám to tu rád.


 

Jedničkou na kandidátce ČSSD v Litvínově je Martin Klika. Do komunálních voleb jde s programem, který navazuje na jeho dosavadní práci pro Ústecký kraj i pro město Litvínov. Martin Klika chce pro Litvínov především větší bezpečnost a klid. Vadí mu, jak se nepřizpůsobivá, zloději, dealeři drog, podvodníci a agresivní cizinci roztahují ve městě, kde vychovává své děti a žijí jeho přátelé. S prosazováním bezpečnosti a potíráním kriminality má dlouholetou zkušenost Chce proto vyřešit kriminalitu, drogy na ulicích a nepřizpůsobivé nekompromisními a ráznými opatřeními. Nebojí se do toho šlápnout, prosazovat bezpečnost je totiž jeho původní profese.

Vaším heslem je „Vyřeším Janov, vím jak“. Sociálně vyloučené lokality jsou ale problémem celé republiky, vy skutečně víte, jak je řešit?

Sociálně vyloučené lokality vznikají tam, kam se stěhují nepřizpůsobivá lidé. Do Janova jich v posledních letech přišlo víc než dost. Odkladiště svých nepřizpůsobivých si z nás dělá Praha, ale i ostatní velká města republiky. Byty v Janově patří realitním agenturám a obchodníkům s chudobou. Pokud chceme zabránit tomu, aby se do prázdných a neudržovaných bytů stěhovali další a další nepřizpůsobiví, pak musíme prosadit, aby majitelé těchto bytů nemohli vydělávat na sociálních dávkách svých nájemníků. Pokud je rodině, a podotýkám, že to nemusí být nutně početná cikánská rodina, oni se velmi zdařilí nepřizpůsobiví najdou i mezi zapřisáhlými Čechy, jedno, kolik zaplatí nájem, protože na něj dostanou od státu, bude jich Janov plný. Základem, který už navrhujeme naší ministryni práce a sociálních věcí, je sloučení dávek na bydlení v jednu a stanovení jejího stropu. Na nájem by tak rodiny v Janově dostaly maximálně tolik, kolik je nájem v městském bytě. Jeho výše je stanovena tak, aby postačila i na údržbu majetku, ale zároveň na ní nikdo nebude bohatnout. Obchod s chudobou v Janově přestane být lukrativní.

Sídliště musíme vyčistit od prázdných a vybydlených domů. Ze své pozice v Ústeckém kraji jsem se podílel na prosazování dotačních programů v rámci RESTART. Město může na demolici prázdných domů čerpat dotaci od státu. Dokonce se to už v případě ubytoven U Bílého sloupu podařilo. Všechny prázdné domy v Janově tak mohou jít za státní peníze k zemi. Stačí, když budeme jednat s majiteli a vykoupíme je. Na ruiny bez užitku se v rozpočtu města peníze najdou. Problémem zůstanou ovšem domy, kde je hned několik majitelů, převážně cizinců. V takovém případě navrhuji a prosazuji změnu legislativy, která by dala městům možnost tyto domy vyvlastnit. Majitelé těchto bytů nežijí v naší republice, o svůj majetek se nestarají, znehodnocují tím celý dům. Dům se stává pro sídliště nebezpečným, což by měl být pro vyvlastnění a demolici nejpádnější argument.

Do sídliště se musí vrátit klid a bezpečnost. Slušní lidé nesmí být obtěžováni a nebojím se říci utlačováni svými sousedy, kteří nechodí do práce, žijí z dávek, nevychovávají své děti a nerespektují zákony. Tady musí nastoupit důsledná represe. Spojit všechny složky, strážníky, policisty, hasiče. Za každý přestupek, za každou špatnost, odhozený odpad, hluk, alkohol na ulici, vulgarismy a pokřikování, za všechno musí okamžitě přijít trest. Každý chce mít klid. I ti nepřizpůsobiví. Jen si každý ten klid představuje jinak. Partička výtržníků nechce mít za zády neustále strážníka. To raději dají pokoj nebo se z Litvínova odstěhují tam, kde svůj klid najdou. Součástí takové výchovy je i prevence. Ta se ale musí zaměřit především na děti.

 

 

 

Kandidátní listina pro volby do zastupitelstva

obce (města, městyse, hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města nebo městské části hlavního města Prahy)      Litvínov

 

konané ve dnech   5. – 6. 10. 2018

 

Název zastupitelstva města Litvínov

 

Označení volebního obvodu:  Litvínov

 

V Mostě  dne   29.6. 2018

 

Česká strana sociálně demokratická

 

 

politická   strana

 

 

 

 

 

Kandidáti:

 

 

 

 

1)

PhDr. Martin Klika, MBA, DBA     muž         48                náměstek hejtmana Ústeckého kraje           __________________________          _______   __________                                    ________________

jméno a příjmení                                          pohlaví       věk                                            povolání kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu                                     

Litvínov

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

 

2)

Ing. Thomas Sebastien Müller     muž          33                jednatel společnosti        

__________________________                _______   __________                   ________________

jméno a příjmení                                          pohlaví         věk                    povolání kandidáta                                   

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

 

3)

Nikola Aulová                                  žena          35                   mateřská dovolená

__________________________                ______     __________                 ________________

jméno a příjmení                                  pohlaví                    věk                            povolání kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

4)

Ladislav Fryček                              muž             31                       strážník MP

__________________________                ______     __________                 ________________

jméno a příjmení                                       pohlaví              věk                            povolání kandidáta

                                                    

 

Litvínov

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

5)

Marcela Sklenářová                     žena              37                            OSVČ

__________________________               _______    __________                   ________________

jméno a příjmení                                  pohlaví                    věk                               povolání kandidáta

                                                    

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

 

 

 

6)

Bc. Kateřina Holzknechtová         žena               40                     referentka ÚP          

______________________                        _______        __________              ________________

jméno a příjmení                                          pohlaví                 věk                        povolání kandidáta

                                                    

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

7)

PhDr. Mgr. Et Mgr. Patrik  Christian Cmorej, PhD., MHA     muž    35       záchranář

______________________                                                                       ______________  ________________

 

jméno a příjmení                                                                                                   pohlaví   věk     povolání kandidáta

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 bez politické příslušnosti

 

 

8)

Daniel Plzák                                     muž                    24                     student

______________________                       _______           __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                                              povolání kandidáta

                                                    

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

 

9)

Miroslav Mikolášek   muž                    53                  OSVČ         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

 

10)

Karel Šimka   muž                    68                  asistent trenéra         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

11)

Bc. Jaroslava Kracíková   žena                    69                  OSVČ         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

12)

Ing. Karel Strakoš   muž                    78                 předseda klubu seniorů ČSSD ÚK       

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

13)

Julius Turko   muž                    37                  OSVČ         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

14)

Klára Brůchová   žena                    50                  terénní pracovník        

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

15)

Irena Pangrácová      žena                  79                 důchodce        

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

16)

 

Eva Vršecká                žena                    64                  důchodce         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

17)

 

Vladimír Tuček   muž                    69                    důchodce         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

18)

 

Jiří Brtek                           muž                    41                  strážník MP         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

19)

 

Ing. Vladimír Guzy         muž                  82                  důchodce         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

20)

 

Jan Ohnout   muž                    55                  OSVČ        

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

21)

 

Ing. Václav Novák, CSc.   muž                 85                  důchodce        

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

22)

 

František  Aul   muž                    38                 OSVČ         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické

 

 

23)

 

Hana Strakošová   žena                   69                  důchodce         

______________________   _______                __________          ________________

jméno a příjmení                 pohlaví                    věk                            povolání

kandidáta                                                

Litvínov

_____________________________________________________

část obce,  nečlení-li se obec na části,  obec, kde je kandidát přihlášen  k trvalému pobytu

 

 člen České strany sociálně demokratické


Powered by OrdaSoft!

 

 

©2016 Mgr. Martin Klika. Všechna práva vyhrazena.